Béčko i s mladíky v sestavě vyhrálo v Mladém.
Profilovka
20. 06. 2023.

Kaplická rezerva sehrála své poslední střetnutí sezóny v sobotu dopoledne v Mladém. Na perfektně připraveném hřišti se hrál zajímavý duel, v kterém byli lepším týmem hosté. Kapličtí se také zaslouženě dostali do vedení v jednadvacáté minutě, kdy se po chybě domácí obrany dostal lacino k míči Nikita Popov, který následně pronikl do vápna a přesným zakončením dokázal překonat brankáře Pokorného – 0:1. Svým prvním gólem v sezóně dostal Kaplické do vedení. Radost hostům vydržela pouhých sedm minut, kdy chybu pro změnu na hostující straně potrestal gólem Tomáš Linhart – 1:1. Netrvalo dlouho a domácí dokonali obrat ve vývoji skóre, když se v 37 minutě po rohovém kopu v koncovce prosadil znovu Tomáš Linhart – 2:1. Ale ani hosté se nenechali s gólovou reakcí příliš zahanbit. Domácí se z nabitého vedení radovali sotva dvě minutky. Po pravé straně zatáhl balón Svoboda a po jeho přesné přihrávce poslal míč za Pokorného záda Ievgen Presniakov – 2:2. Tímto výsledkem skončil i celý první poločas. Po změně stran už se gólově prosazovala pouze jedna strana. I když příležitosti si vypracovali hráčů obou týmů, přece jenom více jich měli na svém kontě hosté a Kapličtí se také dokázali v koncovce prosadit. V 69 minutě dokázal přihrávku Presniakova přetavit ve vedoucí gól Nikita Popov – 2:3. I na tuto branku záhy navázala druhá. Tentokráte se však nejednalo o vyrovnání, ale naopak se Spartakovcům podařilo odskočit na dvoubrankový rozdíl, když přihrávku nejmladšího hráče utkání šestnáctiletého Dreilinga zužitkoval Ievgen Presniakov – 2:4. Dvougólový náskok si již Kapličtí ve zbývajících minutách dokázali pohlídat a dokázali tak navázat na domácí výhru se Sedlecem a sezónu zakončili vítězstvím. Hostující trenér Kučera chválil za předvedený výkon celý tým, vyzdvihl pak dvojici ukrajinských forwardů, kteří každý vstřelili po dvou gólech a dvojici středových hráčů Nowak, Dreiling, která věkem spadá ještě do kategorii mladšího dorostu.

Chcete přispět do diskuze? Stačí se jen přihlásit.