Dorostenci přivezli z Vacova dva body!

Minulou sezónu Kapličtí dorostenci v krajském přeboru nedohráli. Do nového ročníku vstoupili do oblastní I.A třídě s obměněným a omlazeným kádrem v nejvzdálenější destinaci, ve Vacově. V prvním poločase příliš možností ke skórování k vidění nebylo. Bylo vidět, že se jedná o první duel. V deštivém počasí za zmínku stojí až osmnáctá minuta a střela hostující Hrechukha, kterou si domácí gólman Česánek pohlídal. Na druhé straně pokoušel střelecké štěstí Jáchym, přízemní ráno gólman Denis Krátký s notnou dávkou štěstí vyrazil na rohový kop. Skóre se měnilo v minutě dvaatřicáté. Na polovině hřiště byl faulován hostující Martyn. Trestný kop zahrával Lukáš Vávra, poslal do vápna dlouhý centr, a bránící Josef Němec usměrnil míč hlavou nešťastně do vlastní sítě – 0:1. Z vedení se však Spartakovci příliš dlouho neradovali. Před vápnem byl faulován domácí hráč. K přímému kopu se postavil Martin Čtvrtnik a technikou střelou vymetl pavučinu – 1:1. Do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu. Úvodní příležitost druhého dějství měli Kapličtí. Vosika poslal míč do vápna, gólman Česánek chyboval, možnost se tak naskytla Hranchakovi, ten však odkrytou branku těsně minul. A platilo, nedáš, dostaneš. V 53 minutě útočný výpad do otevřenější kaplické obrany a Petr Jáchym z pravé strany křížnou střelou po zemi překonal brankáře Denise Krátkého – 2:1. Stejně jako v prvním poločase Spartakovci, tak i ve druhém dějství Vacovští se ze svého vedení radovali pouhé čtyři minuty. Za obranu se dostal Artem Hrechukh, gólman Česánek je střelu neudržel a míč skončil v síti – 2:2. Po hodině hry byl v dobré pozici vacovský kapitán Kuneš, v poslední chvíli se mu do střely vložil bránící Vávra. V 63 minutě se domácí znovu ujali vedení, když před šestnáctkou dostal příliš volného prostoru Petr Jáchym a povedenou střelou k tyči dostal Vacov do náskoku – 3:2. Jestliže v předchozích případech vedení jednomu nebo druhému týmu vydrželo jen čtyři minuty, tak v tomto případě bylo vyrovnáno hned v následující minutě. Po faulu na Hranchaka se k přímému kopu z větší vzdálenosti postavil Lukáš Vávra a vydařenou střelou k tyči znovu srovnal stav utkání – 3:3. Krátce na to pro změnu „přímák“ pro domácí. Střela Martina Čtvrtnika skončila nad břevnem. Bojovalo se o každý metr hřiště, nikdo nechtěl odejít ze hřiště, jako ten poražený. Deset minut před koncem další standardní situace pro hosty. V tomto případě Vávra míč mezi tři tyče nenasměroval. Na druhé straně gólman Krátký pokryl přízemní střelu kapitána Kuneše. Závěrečné minuty pak museli hosté zvládnout v oslabení, když byl po druhé žlutí kartě vyloučen Pavel Dreiling. I když byl závěr hektický, stav se již nezměnil a o bodu navíc se rozhodovalo v penaltovém rozstřelu. V domácím dresu se postupně trefili Martin Čtvrtnik, kapitán Kuneš, Němec, v čtvrté sérii selhal Hořejš, když jeho pokus po zemi Denis Krátký kryl. V páté rundě pak ještě vykřesal možnost na bod navíc Švec. Druhý bod si však domů odvezli hosté, když všech pět exekutorů mířilo přesně. Své pokusy proměnili Fejtek, Vávra, Vosika, kapitán Šedivý a rozhodující penaltu si na své konto připsal Artem Hrechukh. V zajímavém utkání nakonec více bodů vytěžili Spartakovci, kteří se mohli spolehnout na bojovný kolektivní výkon.