Kapličandy zahájily sezónu prohrou s Klatovy.

První zářijovou neděli odstartovaly nový soutěžní ročník fotbalistky kaplického Spartaku. V domácím prostředí hostily soupeře ze západočeských Klatov. Od úvodních minut působila hostující děvčata fotbalovějším dojmem. Měla míč častěji na svých kopačkách. Bezbrankový stav vydržel pouze do patnácté minuty. Před vápnem dostala dostatek prostoru zkušená Petra Čubanová a povedenou technickou střelou pod břevno překonala kaplickou brankářku Poutníkovou – 0:1. Kapličandy v prvním poločase tahaly za kratší konec. I v dalším průběhu se více do zakončení dostávaly hráčky z Klatov. Ve 28 minutě po centru z levé strany hlavičkovala Dubská, její pokus směřoval k levé tyči, Poutníková míč do sítě nepustila. Ve 39 minutě byla ve slibné příležitosti klatovská Pousková, její zakončení však bylo nepřesné a gólmanka Spartaku vůbec zasahovat nemusela. Krátce na to centrovala z levé strany Čubanová, na zadní tyči se k centru dostala Chobotová, ale ani ona nedokázal míč nasměrovat mezi tři kaplické tyče. Přesto do kabin odcházely o gól spokojenější fotbalistky z Klatov. V úvodu druhého dějství pokoušela střelecké štěstí hostující Chobotová, její střelu po zemi Poutníková vyrazila poněkud neortodoxně nohou. V 51 minutě zahrávaly domácí hráčky rohový kop. Povedený centr poslala do ohně Veronika Jedličková, jedna z bránících hráček napálila míč do břevna vlastní branky. O chvíli později mohla přidat druhý gól hostujícího týmu Čubanová, která byla sama před brankářkou, ale střílela poněkud zbrkle a nad bránu Spartaku. Další minuty pak patřily hráčkám Spartaku. V 58 minutě zahrávala přímý kop Petříková, mířila jen nad bránu. Chvíli na to, Čaňková před vápnem přiťukla míč Bartoníčkové, brankářka Hofmeisterová jen sledovala, jak míč těsně míjí její pravou tyč. Po hodině hry se zprava dostala do vápna Čaňková, pálila prudce na bližší tyč, klatovská brankářka byla pozorná. Za další tři minuty už bylo vyrovnáno, když po ruce v šestnáctce se pískala penalta, kterou s přehledem proměnila Markéta Bartoníčková – 1:1. Vyrovnávací gól však bohužel utnul snažení domácích hráček. Aktivita byla rázem znovu na kopačkách fotbalistek z Klatov. V 67 minutě po rohovém kopu a závaru před brankou skončil míč těsně vedle kaplické svatyně. Vzápětí se zprava do vápna protáhla Lucia Dubská a přízemní střelou vrátila svému týmu vedení – 1:2. Navíc hned za dvě minuty po přesném pasu za obranu byla před brankářkou Pousková, která ještě nezištně posunula míč Lucii Dubské, která poslal míč do prázdné kaplické brány – 1:3. Bylo rozhodnuto. Deset minut před koncem zahrával trestný kop ze strany domácí kapitánka Jedličková, v závaru před brankou nedokázaly její spoluhráčky míč dotlačit do branky, jejich snažení utnula odkopem Kaslová. Na druhé straně pak nastřelila ještě břevno Dubská. Bojovnost nelze domácím hráčkám upřít, ale fotbalová kvalita byla na straně soupeře, který si domů po zásluze odvezl všechny tři body.